Zrale Zeny

Chcete Vedieť Viac O Astma? Prečítajte si Tieto Tipy

Život s astmou môže byť veľmi obmedzujúce a útoky môžu byť podaná na neočakávane. Pocit, ako by ste sa nemôže chytiť dych je desivý pocit. Existuje veľa vecí, v prostredí, ktoré môžu vyvolať astma útoku. Tento článok vám poskytne niekoľko tipov na zdržiava od niektoré bežné astmatické spúšťače.

Skvelý tip, ktorý vám môže pomôcť zmierniť vaše astma je uistite sa, že používate správne používať váš inhalátor. Veľa ľudí nepoužívajte ich inhalátor správne, pretože berú plytko dýchala. Aby medicíny do práce, potrebujete sa nadýchnite sa hlboko keď používate svoj inhalátor.

Získajte bronchodilatačnú alebo inhalátor. Tieto výrobky sa zvyčajne umožňujú, aby sa dýchať lepšie pár sekúnd po tom, ako ich použijete. Existujú riziká spojené s používaním týchto produktov, ale ak ich používate, ako je predpísané, že by mali uľahčiť život. Opýtajte sa svojho lekára o tom, aký inhalátor mali by ste použiť.

Nevystavujte črepníkové rastliny vo vašej domácnosti. Niektoré rastliny môžu mať zápach alebo zmeniť charakter vzduch, ktorý dýchate, a to spôsobom, že spúšťače astmy. Ak chcete, aby rastliny, venujte pozornosť svoje príznaky a byť pripravený na odstránenie rastlín, ak spozorujete akékoľvek zmeny.

Snažte sa vyhnúť zvierat, rovnako ako je to možné, ak máte ťažkou astmou. Dokonca aj tí, ktorí nie sú alergickí na domáce zviera, by mali obmedziť svoj kontakt, od zvierat’ kožušiny môže domu nečistoty, prach, peľ a iné spúšťače astmy. Ak musíte mať pet, pozrite sa do plemená, ktoré sú holé.

So správne lieky a ošetrenie pre astmu je veľmi dôležité. Ak budete musieť použiť váš inhalátor viac ako raz denne, alebo sa prebudil príznaky viac ako dvakrát za týždeň, to môže byť čas na prepnutie na viac controlling liek, ktorý môže zabrániť, aby sa vaše príznaky.

Uistite sa, že viete, že vaše dýchanie. Pozorovať tak, ako si dýchať, keď ste pokojné a príznak zadarmo. Keď si uvedomíte, že vaše dýchanie sa zmenilo, môžete zvážiť, relaxačné a dýchacie techniky pokoj vám nadol, aby sa zabránilo ťažké astmatické záchvaty. Počas útoku, skúste sa vrátiť na dýchanie na svoju normálnu hĺbka a rýchlosť.

Ak máte astmu a idú na cvičenie, uistite sa, robiť prestávky v polovici tréningu, aj keď vaše príznaky astmy, nie sú koná hore. Mnoho krát, príznaky astmy, môžete plížiť na vás v stredu cvičenie. To sa dá predísť, ak si robiť prestávky.

Ak máte deti s astmou, absolvovať pravidelné kontroly vášho domova. Najčastejšie vyvoláva astmatické záchvaty u detí sú prachu, plesní a iných zdraviu škodlivé výtrusy vo vzduchu. Ako skontrolovať váš domov raz za rok pre tieto látky znečisťujúce ovzdušie, je účinný spôsob, ako predchádzať a liečiť vaše dieťa astmatických záchvatov.

V chladnejších mesiacoch, vyhnúť astmatických záchvatov sebe šál, šatka alebo šál, ktorý sa vzťahuje na nos a ústa. To bude od vás dýchaním studeného vzduchu. Vdychovanie vzduchu, ktorý je studená môže vyvolať útoku, najmä v mladšie deti, ktoré majú stredne ťažkou alebo ťažkou astmou.

Majte svoje rodiny zapája do vašej liečby a starostlivosti zabezpečiť, že oni pochopili, ako je vaša choroba ovplyvňuje váš život. Keď máte podporu od svojej rodiny, robiť zmeny, ktoré v prospech vás sú oveľa jednoduchšie. Podobne, s pomocou svojej rodiny, liečby a kroky, ktoré musíte mať, aby sa zabránilo astmatických záchvatov, bude oveľa jednoduchšia.

Udržať vaše telo v dobrej kondícii pomôže udržať vaše astma kontrolu. Robiť low-impact práce náklonom ako je záhradníctvo, chôdza alebo ľahké domáce práce, aby sa vaše telo silné. Silnejšie vaše telo je silnejšie vaše pľúca bude. Avšak, uistite sa, že nie push sami na ťažké.

Ak máte astmu, jedna z vecí, ktoré by ste mali urobiť, je vyhnúť pet vztek. Udržať vášho psa alebo mačku v obývacej izbe, namiesto toho, spálne, ktorý môže znížiť šance si stále ovplyvnené alergény. Plánovanie negatívne reakcie, v predstihu vám pomáhajú udržiavať vysokú úroveň pohodlia.

Ak ste boli diagnostikované ako astme, potom jedna z najlepších vecí, ktorú môžete urobiť, je vyhnúť sa spúšťa, ktoré spôsobí, astma útoku. Medzi tieto sú tabakovému dymu, alergény, a príliš namáhavé cvičenie. Vyhnúť sa niektoré z týchto spúšťače astmy trpieť, je menej pravdepodobné, že budú mať astma útoku.

Uistite sa, že dostanete aspoň osem alebo deväť hodín spánku každý deň. Je dôležité, aby si zvyšok tak, že môžete obnoviť energiu potrebné, aby sa na svoj deň. Nedostatok spánku prináša stres, ktorý môže ovplyvniť vašu schopnosť dýchať počas dňa.

Niekedy môžete byť s astma útok a nie je to vedia. Toto sa bežne nazýva tichý astma útoku. Spôsob, ako zistiť, či máte tichý astma útoku je, aby sa ubezpečil, že vaše nechty alebo pery nie sú fialová, ako to naznačuje nedostatok kyslíka do pľúc.

Ako je uvedené na začiatku článku, obývačka s astmou môže byť veľmi obmedzujúce, a útoky môžu byť podaná na neočakávane. Stále vystavené spúšťa ako dym, môže robiť to ťažké pre astmatické dych. Uplatňovať tipy z tohto článku pomôcť sami vyhýbať niektoré bežné astmatické spúšťače.